SMT Kart Dizgi

Yüksek teknoloji SMD dizgi hattımız IPC standartlarına göre saatte 21000CPH chip dizgisi ve 6000CPH QFP dizgisi yapmaktadır. SMD dizgi hizmetimiz müşterilerimiz ihtiyaç ve tercihlerine göre kurşunlu,kurşunsuz krem lehim veya glue (yapıştırıcı) kullanılarak verilmektedir. Krem lehim kullanılmadan önce en uygun viskolite değerini elde etmek için özel karıştırıcı makinası ile hazırlanır. Bu sayede lehim hatalarının önüne geçilerek en uygun lehimleme işlemi yapılır.

 

SMD Dizgi Hattımız ile 0201 smd paket kılıfından 55mm Entegrelere (IC) kadar QFP,LQFP,QFN,BGA vb. her çeşit kılıfta kompenant dizgisi yapılabilmekteyiz. Hattımızın dizgi hassasiyeti 30 mikrondur.

 

SMD dizgisi yapılan PCB ‘ler sıcaklıkları oda sıcaklığından 300 °c ye kadar bağımsız olarak ayarlanabilen 8 tane üstte ve 8 tane altta olmak üzere toplam 16 adet ısıtma bölgesi bulunan reflow fırınımızda, ±1 °c sıcaklık hassasiyeti ve ±2 °c PCB sıcaklık sapması ile fırınlanmaktadır. Bu teknoloji ile PCB dizgileri ihtiyaç duyulan
sıcaklık profiline uygun olarak en iyi şekilde yapılabilmektedir.

 


SMD dizgi ve reflow fırınlanması biten PCB ’ler inline AOI - Otomatik Optik kontrol makinasında tek tek incelenerek varsa üretim prosesi ile ilgili bir hata saptanır. Hatalı PCB revizyona alınarak hata düzeltilir ve PCB ’ler siz değerli müşterilerimize hatasız bir şekilde teslim edilir.

 

 

SMT Dizgi Referans Değerlerimiz:  

 

PCB Kalınlığı

0.40-4.2mm

Elek Çerçeve Ölçüleri (min )   

584mm X 584mm

Elek Çerçeve Ölçüleri (max )   

600mm X 700mm

Elek Çerçeve Kalınlığı (min)

30mm

Dizgi Hassasiyeti

30 mikron (0,30mm)

Dizgi Kapabiliyeti

0402mm - 55mm arası tüm kompenantlar        75mm  kadar konnektörler