Stencil (SMD Elek)

STENCIL (SMD ELEK) ihtiyaçlarınızı isteğinize göre ister lazer kesimli paslanmaz çelikten ister kimyasal aşındırma ile yapılmış fosfor-bronz malzemeden yapılmış alüminyum çerçeveli olarak karşılamaktayız. Ancak üretimlerimizde aksi istenmedikçe lazer kesimli çelik elek kullanmakta ve  tavsiye etmekteyiz. Çünkü;

1.    Lazer Kesim yöntemi ile üretilen Stencillerde delik içleri prüzsüz ve düzdür. Böylece Pcb lehimleme kalitesi yüksektir.


2.    Çelik Stencil pcb lehim baskı hassasiyeti ±10 mikrondur. Bu hassasiyet BGA ve Fine Pitch uygulamalarında sorunsuz kullanım sağlar.


3.    İki bacak arası mesafe 0,3mm den başlayan BGA ve QFP kılıflarda hatasız üretim yapabilmektedir. Çünkü bu tür kılıflarda yaşanan en büyük sorunlardan biri, krem lehim baskı sırasında meydana gelen kısa devrelerdir. bu tür hataları önlemenin en önemli yolu Kimyasal aşındırma ile imal edilen fosfor-bronz  STENCIL yerine, lazer kesimli çelik STENCIL kullanmaktır.


4.    STENCIL siparişleriniz birinci sınıf paslanmaz çelik malzeme kullanılarak imal edillir.


5.    Electrolytic Polishing (stencil delik duvarlarındaki pürüzlülüklerin 1 mikronun altına düşürülme işlemi) ile smd dizgi hataları minize edilir. Böylelikle pcb lehimlemesi kaliteli ve pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirilir. Yukarıdaki bilgiler ışında lazer kesim çelik STENCIL (Smd Elek) şiparişleriniz maksimum 2 işgünü içerisinde temin edilir.